אחת הבעיות הגדולות ביותר של נערים ונערות בגיל ההתבגרות, היא הופעתם של ח'צקונים. מדובר על פצעים קטנים בפנים, פצעי אקנה אשר משנים את מראה הפנים ועלולים להפוך אותם להרבה פחות נעימים, גם למראה וגם למגע.

טיפול בפצעי בגרות הוא הכרחי, לא רק על מנת ליהנות ממראה פנים נעים או מעור חלק, אלא גם בשביל למנוע זיהומים אשר עלולים להיווצר בעור, כתוצאה מאותם פצעים והמוגלה אשר נמצאת בתוכם. מן הסתם, הטיפול חייב להתבצע בצורה סדורה, מקצועית ובטוחה על מנת להפיק תועלת אופטימאלית במשך כל זמן הטיפול.

לפני שנציג כללים איך מטפלים בחצ'קונים, חשוב להבהיר שתי נקודות קטנות. ראשית, עצם זה שהרבה צעירים וצעירות מתמודדים עם התופעה, לא אומרת שום דבר מלבד שזה תהליך טבעי בהתפתחות. יש הרבה מאוד חבר'ה שלוקחים את זה קשה מדי, ועליהם להבין שזה שלב והוא יעבור. שנית, גם בשלבים מתקדמים יותר בחיים, ייתכן ונצטרך להתמודד עם פצעי אקנה, למשל מסיבות הורמונאליות.

טיפים להתמודדות עם פצעי בגרות

טיפ ראשון – תקפידו ללכת לקוסמטיקאית או רופא עור שינחה אתכם כיצד לטפל בבעיה, כיצד להתמודד איתה בצורה נכונה וסדורה, בין אם זה באמצעות תכשירים ובין אם זה באמצעות אמצעים אחרים.

טיפ שני – הקפידו לבצע את הטיפול הנדרש בכל עת כשצריך, אל תתעכבו, אל תדחו ואל תבצעו את הטיפול בפרקי זמן ארוכים מדי.

טיפ שלישי – תמיד עדיף להשתמש בתכשירים טבעיים. תכשירים שאינם מכילים חומרים כימיים ודברים דומים. לא רק בגלל שחומרים טבעיים משפיעים טוב יותר על העור, אלא הם הרבה יותר בריאים ויכולים לייצר פחות תופעות לוואי.

טיפ רביעי – תשמרו על לחות העור. ככל שהעור יהיה יבש יותר, כך יהיה קשה יותר להתמודד עם הפצעים ולטפל בהם בצורה נכונה. כמו כן, הקפידו לנקות ולחטא היטב את הפצעים, בשביל שלא יצטבר בהם לכלוך שעלול לזהם את העור.

טיפ חמישי –  שתו מים. מחקרים מלמדים ששתיית מים (להבדיל ממשקאות מוגזים שמכילים צבעי מאכל), יכולים לעזור לטיפול בפצעים ולתהליך ההחלמה.