אחד התחומים הבולטים ביותר בעולם המחשוב בעשור האחרון ואף למעלה מזה, ואפשר לומר שלא רק בעולם המחשוב אלא בכלל בתרבות הפופולארית ואפילו יש הקושרים את זה במובנים רבים לעולם הספורט, זה תחום הגיימינג.

תחום הגיימינג מתייחס לכל הנושא של משחקי מחשב ומשחקים בקונסלות שונות. מדובר על תופעה לא חדשה, מאחר וכבר בשנות השבעים-שמונים התחילו להופיע קונסלות שונות, כמו אטארי, נינטנדו, מגסון ועוד. העניין הוא, שעם הזמן הם השתכללו, התחדשו ונוספו אינספור פרמטים, כלים ואמצעים, אשר הזניקו את העולם של משחקי מחשב עשרות שנים קדימה. מספיק לראות את הגרפיקה של משחקי מחשב מסוימים, את האופציות השונות שיש לכל שחקן, בין אם כשהוא משחק נגד המכשיר ובין אם כשהוא משחק נגד חבר שנמצא בדירה ליד או בארץ אחרת.

לצד הקונסלות השונות שאנחנו מכירים, אנחנו יכולים למצוא גם מחשבים נייחים, אותם מחשבים ישנים וטובים, אשר משרתים גיימרים לצרכי משחק וכן לצרכים אחרים. מדובר על מחשבים אשר מכילים חומרה ברמה הגבוהה ביותר, שכן הם אמורים לאפשר למשחק לרוץ בצורה חופשית, עם כל הגרפיקה שיש בו, דבר שדורש הרבה מאוד זיכרון וכוח, וכן עם כל מגוון האופציות שהמשחקים מציעים.

כאשר גיימר מחפש מחשב נייח, סביר להניח שהוא יחפש שלושה דברים עיקריים שיהיו בו. ראשית, כרטיס מסך איכותי שיהיה מותקן בו, כרטיס שיוכל להפעיל את הגרפיקה של המשחק על פי הדרישות שלו. שנית, מעבד איכותי וחזק שיהיה מסוגל להפעיל את המשחק בצורה טובה, שלישית, כרטיס זיכרון משמעותי, בשביל שהמשחק יוכל לרוץ בצורה חופשית בזמן שהם חלקים אחרים במערכת יעבדו בצורה נוחה.

מחשבים נייחים לגיימרים ניתן למצוא היום בלא מעט חנויות מחשבים. ניתן למצוא דגמים שונים של מחשבים ברמות שונות, כך שניתן להשוות ביניהם לפני שמחליטים איזה מחשב לקנות. רצוי מאוד לפני שבוחרים לרכוש מחשב מסוים, לבדוק ולהתייעץ עם אנשי מקצוע, האם המחשב אכן מסוגל להריץ משחקים מסוגים שונים ברמה גבוהה לאורך זמן. רק כך יהיה ניתן ליהנות מהמשחקים בצורה מלאה, בין אן זה בצד הגרפי ובין אם זה בצדדים אחרים.