מתלבטים אם לקנות קורקינט חשמלי? חוששים מלרכוב עליו ברחבי העיר? קבלו את כל הסיבות לרכוש לעצמכם את הכלי הטרנדי הזה שיאפשר לכם להגיע בקלות ממקום למקום

בשנים האחרונות הופכים הקורקינטים החשמליים לכלי תחבורה נפוץ מאוד בעיקר בערים הגדולות. שימוש בקורקינט חשמלי הוא טרנד מומלץ בזכות כמה יתרונות משמעותיים ואנו נזכיר לכם אותם במאמר זה

הקשר לאיכות הסביבה

ידוע שמכוניות ואופנועים מזהמים מאוד את הסביבה ואילו הקורקינט החשמלי הוא כלי תחבורה זול, אינו מצריך תחזוקה גבוהה ונחשב לכלי שאינו מזהם את הסביבה

הכיוון שהקורקינטים פועלים באמצעות מנוע חשמלי הם לא פולטים מזהמים לאוויר ועדיפים הרבה יותר על רכבים, קטנועים וגם אופניים חשמליים

מחקרים רבים הוכיחו שכלי הרכב החשמליים, ובפרט הקורקינטים והאופניים, מזהמים את האוויר הרבה פחות ממנועי הבנזין.

היתרונות בנסיעה על קורקינט חשמלי

הדבר הראשון שעולה לראש כשחושבים על קורקינט חשמלי היא קלות הנסיעה עליו, פשוט עולים, נוסעים ומגיעים ממקום למקום מבלי להתעכב, להמתין בכבישים סואנים והכי חשוב – לא צריך לחפש חניה. הקורקינט הוא כלי קטן וקומפקטי ולכן אפשר להכניס אותו הביתה או לשמור עליו מחוץ לבית כשהוא קשור ומוגן.

אמנם מהירות הכלי הזה היא מוגבלת יחסית, אבל ביחס לכבישים העמוסים בעיר, הוא כלי זריז במיוחד.

בנוסף, אין צורך ברישיון נהיגה כדי לרכוב על קורקינט חשמלי. וכל מי שבגיל 16 ומעלה יכול לרכוש עליו ללא צורך באישורים מיוחדים. אין צורך לבטח את הקורקינט או לשלם על רישיון וגם אין צורך בדלק, כיוון שהוא מצריך הטענה חשמלית ואינו צורך הרבה אנרגיה.

פרמטר נוסף וחשוב הוא המחיר הנמוך יחסית של הקורקינטים החשמליים, שנע בין 2,000 שקלים לבין 6,000 שקלים לדגמים היקרים יותר. ואם אתם מתפתים לשכור לכם אחד – אז דעו שאם אתם משתמשים בו הרבה, בהחלט שווה לשקול לקנות אותו, כי הוצאות השכירות יכולות להגיע לכמה מאוד שקלים בשנה.

עוד נקודות שכדאי לקחת בחשבון הן שברוב המקרים הם קלים יותר ובהתאם פשוט יותר לקחת אותם לכל מקום (וכך הם פחות חשופים לגניבות), וקל יותר להימנע מתאונות בזכות האפשרות לרדת מהקורקינט בפשטות ובמהירות.

בטיחות וזהירות

אמנם מאוד מפתה לרכוש כלי תחבורה שכזה, בזכות מחירו וגם היכולת לנוע בקלות ממקום למקום, אבל חשוב לזכור כי לרכוב על קורקינט חשמלי הוא גם סיכון שחשוב להתייחס אליו – הוא אמנם לא נוסע מהר, אבל עדיין יש לו סכנות רבות, בייחוד כשאתם רוכבים בכביש בין כלי רכב או חוצים צומת.

אנחנו כמובן ממליצים לרכוש קורקינט חשמלי, אחרי שתעשו בדיקה מה הכלי שהכי מתאים לכם – אפשר גם כאן בסקירת קורקינטים חשמליים מומלצים שלנו. חשוב להיות אחראיים מספיק, לא להרכיב חברים ולא לנוע בדרכים עמוסות ומסוכנות.

חשוב לנסוע בהתאם לכללים ולוודא שהכלי עומד בכל דרישות החוק והתקן הישראלי, כולל תקינות הבלמים, תאורה קדמית ואחורית ופעמון אזהרה.

  • מותר לרכוב על קורקינט חשמלי רק בשבילי אופניים או בכביש בלבד. הרכיבה על המדרכה אסורה על פי חוק.
  • חשוב מאוד לחבוש קסדה תקנית מלאה עם רצועת ביטחון.
  • יש לרכוב בזהירות ולשים לב להולכי רגל ולכך שהדרך פנויה
  • אין לרכוב בתנאי גשם ומזג אוויר קיצוני, ערפל וכדומה
  • אין לרכוב על גבי מהמורות, בורות או כל מכשול אחר במהירות גבוהה

בשורה התחתונה: אם אתם מחפשים כלי רכב לשימוש בעיר שיהיה גם זול, גם ידידותי לסביבה וגם נוח, קורקינט חשמלי הוא בהחלט אופציה מתאימה.